Son Eklenenler

Valve, yaşanan Steam olaylarıyla ilgili açıklamada bulundu! Steam hacklenmemiş!

Dün gece Steam’da büyük bir problem olmuş, bir çok hesap birbirleriyle karışmıştı. Bu yüzden kişiler; hesapların mail adreslerini, kredi kartı numaralarının son iki hanesini, telefon numaralarının son dört hanesini ve benzeri kişisel bilgileri görebiliyorlardı.

Bu durum yaklaşık 2-3 saat sürdü ve daha sonra düzeltildi. Valve’den ilk başlarda açıklama gelmese de sonunda resmi bir açıklama yapıldı.

 

“Steam sunucularını yeniden aktifleştirdik ve henüz başka bir tehlikeyle karşılaşmadık. Sonuç olarak, geçtiğimiz gece yapılandırma değişikliği yaparken bir önbellek sorunu yaşadık. Böylelikle oyuncular rastgele bir şekilde başka kullanıcılarımız için oluşturulmuş hesap sayfalarını görmeye başladılar. Bu sorun bir saatten daha kısa bir süre boyunca sürdü ve çözüldü. Dün yaşanan olayların kapsamında yetkisiz kişiler sadece o hesapların sayfasını görebildiler. Bunun haricinde herhangi bir işlem yapılamadı. Dolayısıyla yaşanan olaylardan sonra kullanıcılarımızın ekstra bir şey yapmaları gerekmiyor.”

pmfDXct

Hakkında Barış Bulut

Cevapla