Son Eklenenler

Twitch’te yayın sırasında kadına taciz!

Twitch‘de yaşanan olayların ardı arkası kesilmiyor. Son bir kaç haftadır bir çok ilginç olay Twitch platformunda yaşanmaya başladı.

Önce resmi bir oyun firması için çalışan yayıncı bağış yapan hayranına hakaret edip işini bıraktı. Daha sonra ise ilgi çekmek amacıyla bir kadın yayıncı yanlışlıkla (!) cinsel organını gösterdi. Tabi daha sonra ise yaptıklarının bedelini ödediler fakat görünen o ki bu durumların önüne geçilemiyor; çünkü çok daha rahatsız edici bir durum daha yaşandı.

JOEDADDY505 isimli Twitch kullanıcısı yayını sonlandırdığını düşündü. Yayını kapattığını sandığından da mikrofonu da halen açıktı. JOEDADDY505 isimli kullanıcının karısına ettiği hakaret ve taciz içerikli sözleri aşağıdaki videoyu izleyerek duyabilirsiniz. Her türlü hakaret ve şiddet içeren bağırış çağırış gibi bir çok taciz içerikli yakarışlar duyulabiliyor.

Ardından kadın uzaklaşmasını ve aksi halde polisi çağıracağını söylüyor ve daha fazla çağırışmalar devam ediyor.

Olayın farkedilmesinin ardından Twitch yetkilileri kanalı süresiz kapattı ve kanal sahibinin Youtube kanalı da tamamen silindi. Açıkçası biraz düşünüldüğünde bu cezaların bir nevi o kişiye ödül olacağını belirtmek kesinlikle yanlış olmaz.

 

Hakkında Barış Bulut

Cevapla