Son Eklenenler

Steam puanlama sistemi değişiyor!

Steam platformu, oyun açısından çok zengin bir platform olmasının yanı sıra; yarattığı arkadaş ortamı ve oyun çerçevesi altında oluşan rekabet açısından oldukça popüler bir ortam.

Daha öncelerde, bir oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra olan inceleme puanı; o oyun Steam’da bulunduğu sürece hiçbir zaman gitmiyordu. Bir çok açıdan yanlış bir durum olduğunu düşünen Steam yetkilileri bu konuya el atma kararı aldı.

Bir oyun ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde, doğal olarak hatalarıyla geliyor ve kullanıcı incelemelerinden kötü yorumlar alıyordu. Bu oyunun satış gidişatını da etkilediğinden genel olarak inceleme puanı ile satışları doğrudan etkiliyordu.

Valve, yeni yapacağı değişiklikler ile oyunların sadece son 30 gün içerisinde aldığı inceleme puanlarını kullanıcılara sunacak. Bu sistem sayesinde çıkışında sorunlu olan fakat sonradan düzeltilen oyunların iyi duruma gelmesi sağlanacak. Fakat oyunun çıkışında yapılan yorumlu incelemelerin halen daha okunabileceği ve en başta gösterilebileceğini de belirtelim.

Bakalım bu değişiklikler üzerine oyun kullanıcıları ve geliştiricilerinin düşünceleri ne olacak?

 

360

Hakkında Barış Bulut

Cevapla