Son Eklenenler

PES 2016 PC Tam İnceleme "Gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu"

Öncelikle Ana Lig’le başlayalım. Ana Lig’de yeni kariyere tıkladığımızda ilk olarak kısa bir video karşılıyor bizi. Bu videoda Ana Lig’de alabileceğimiz, yarışabileceğimiz kupalar tanıtılıyor. Gayet iyi bir video olduğunu ve hırs duygularını serpiştirdiğini söyleyebilirim.

PES2016 2015-09-19 01-26-15-49

Bu kısa videonun hemen ardından bizi geçen serilerden bildiğimiz gibi Ana Lig ayar menüsü karşılıyor. Burada tek değişen daha doğrusu eklenen özellik “Transfer Dönemi Sırasında Durur” özelliği olmuş. Bunu da açıklamak gerekirse, takvim ilerlerken transfer döneminde neye göre ne zaman duracağını seçebileceğimiz bir kısım eklenmiş. Bunu çok dert etmeyin, çünkü ana lige başladığımızda da değiştirebiliyoruz. Seçeneklerden bahsedelim. Yalnızca İlerleme Varken seçeneğini seçer isek, sadece transfer görüşmelerimizde gelişme olduğunda takvimdeki ilerleme duruyor. Asla seçeneği ise adı üstünde transfer döneminde ne olursa olsun takvim durmuyor ve ilerliyor. Diğer 2 seçenek ise Her Gün ve Her 5 Günde Bir.

PES2016 2015-09-19 01-28-49-77

Daha sonra bu aşamayı da geçip oluşturacağımız menajerimizin vatandaşlığını yani uyruğunu seçiyoruz. Uyruk seçme işlemi de bittikten sonra klasik isim soyisim ve görünüm kısmı karşımıza geliyor. Burada görünüm farklı bir hal almış ve yepyeni hazır yüzler eklenmiş. İstediğinizi kullanabilir ve incelememin başlarında belirttiğim farklı saç stillerini menajerinize uygulayabilirsiniz. Çılgınlık yapmaya hazır mısınız?

PES2016 2015-09-19 01-35-13-90

Görünüm aşamasını da kendinize göre hallettikten sonra, yöneteceğiniz takımı seçiyorsunuz. Takım seçme işleminiz bittikten sonra da geçen senelerden bildiğimiz ve hatırladığımız, yöneteceğimiz takımın stadına ilk giriş sahnesi karşımıza çıkıyor. Buradaki animasyonlarda değiştirilmiş, atlamadan arkanıza yaslanarak izleyin derim.

XXX

Keyifle izleyeceğiniz stadınıza ilk giriş animasyonu da bittikten sonra, bu seneyle birlikte gelen yenilik olan çalıştırdığınız kulübün teknik ekibinin size bilgi vermesi kısmına geçelim. Bu resimdeki gibi her ay size ne tür görevleriniz olduğunu içeren raporlar teknik ekibiniz tarafından geliyor.

PES2016 2015-09-19 01-39-00-69

Bu aşamadan sonra sekreterinizden size bilgi geliyor. Bu ekranı her transfer dönemi başlangıcında göreceksiniz. Sekreteriniz bütçeniz hakkında ve oyuncularınıza gelen teklifler hakkında size bilgiler veriyor.

PES2016 2015-09-19 01-46-04-09

Şimdi ise ana ekrana şöyle bir bakalım. Takvim bilgisi, sonraki fikstür, diziliş, lig sıralaması, gol krallığı ve haberler harika bir şekilde dizayn edilmiş ve göze hoş gelen bir tasarımla bize sunulmuş. Ayrıca takım ruhunu gördüğünüzü varsayıyorum. Takım ruhu ne diyebilirsiniz. Takımdakilerin birbirleriyle uyumu her geçen maçtan sonra artıyor ve taktiğinize uyumu artmaya başlıyor. Buna göre de ortaya bir takım ruhu çıkıyor, örneğin bir sezona 20 oyuncu satıp 20 oyuncu alarak başlarsanız takım ruhu yerlere düşüyor çünkü aldığınız oyuncular birbirleriyle ilk defa oynuyorlar. Bu çok büyük bir gerçekçilik katıyor oyuna açıkçası. Ana Lig’in bu seneki tek kötü tarafı, önceki serilerdeki gibi Transfer dengesinin ayarlanamaması. İlerleyen sürelerde takımınızdaki Messi’ye Napoli’den teklif gelebiliyor. Bütçe orantısı ayarlanamadığından bu saçmalık maalesef düzeltilememiş. Siz Barcelona’yı yönetmiyor iseniz, sezon sonunda Messi’yi Barcelona’dan ayrılmış olarak görme ihtimaliniz oldukça yüksek.

PES2016 2015-09-19 01-50-19-21

Hakkında ModdingTR

Yayın hayatına resmi olarak 14 mart 2013 tarihinde başlayan ModdingTR.com yayınlandığı günden bu yana yaptığı projeler ve paylaşmış olduğu oyun yamaları ve haberleri ile Türkiye'de adından sıkça söz ettirdi.2 yıl içerisinde 3 milyon'dan fazla insana hizmet veren ModdingTR.com böylelikle sadece Türkiye'de değil Dünya'nın her yerine başarısını ve kalitesini kanıtlamış oldu. Hergün yeni projeleri ve oluşumları ile büyümeye devam eden ModdingTR.com önümüzde ki zamanlarda da bu büyümesini katlanarak devam ettirecek.

Cevapla