Son Eklenenler

PES 2016 PC Tam İnceleme "Gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu"

Oynanış da gözle görülür oldukça değişiklikler var, PS4 sürümüyle yani yeni nesille hiç fark olmadığı belirtiliyor. Öncelikle değineceğim konu pozisyon replaylarında halen çimler dümdüz gözüküyor bu çok sinir bozucu durum fakat replaylarda ise çimler tüm detaylarıyla gözükmekte. Gelin bir bakalım.

PES2016 2015-09-19 00-58-06-22-horz

Oynanışta bahsedeceğim bir diğer özellik ise oyuncuların skill becerilerine göre oyun içindeki sergiledikleri.. Örneğin Neymar’ın skill becerisi en üst düzey olduğundan siz bir ayar yapmadan sadece orta açtığınızda eğer durum müsaitse kendisi rabona hareketiyle ortayı açabiliyor veya arkası dönükken açılan ortada röveşata çekebiliyor veyahut akrep vuruşu yapabiliyor. Bu da oyuna zevk ve yenilik katan özelliklerden biri.

Bir diğer yenilik ise kaymalarda, bildiğiniz üzere önceki seride kaymalar çok bodozlama şeklindeydi ve topa kayarak müdahale yapmaktan oldukça çekinir haldeydik. Her kayma direkmen rakibin ayağına, toptan alakasız daldığından kart görme olasılığımız çok yüksekti. Bu seride ise bu durum tamamen olmasa da, kısmen düzeltilmiş. Kayma şekilleri, hızı ve orantısı dengelenmiş.

PES2016 2015-09-19 01-08-02-05

Geçtiğimiz seride bildiğiniz gibi sakatlanma durumları yoktu, bir oyuncu sakatlansa bile kalkıp oyuna devam edebiliyordu. Artık PES 2016’da oyuncu sakatlanma durumuna göre o düzeyde tepki verecek ve eğer sakatlığı ağırsa bu dostluk maçı oynuyor olsanız dahi kendisini değiştirmeniz gerekecek.

PES2016 2015-09-19 01-06-17-35

Bu sene gelen bir diğer yenilik ise gol sevincini artık kendimiz yapabileceğiz. Editten oyuncuya özel atanmış gol sevincini kullanabilir veyahut kendiniz bir gol sevinci yaratabilirsiniz. Bunu da nasıl yapacağınız golden hemen sonra çıkan sağ üstteki kısımda anlatılıyor.

xx

Bir tanede oyuncu yüzü koyalım. Yeni nesil yani PS4 sürümüyle kıyasladığımızda ne farklar var görelim. Yeni nesilde tabiki de çok daha detaylı ve kaliteli fakat PC sürümünde de yüz oldukça iyi görünüyor. Bu yönden de PES 2016 benden bir artı daha kazandı.

PES2016 2015-09-19 01-22-33-86

Oynanış hakkında düşüncelerim oldukça olumlu. FIFA 16’dan da iyi olarak gördüğüm bir oynanışa sahip bu sene PES 2016. Mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Şutlar oldukça dengelenmiş ve topun ağırlığı oyuna çok iyi yansıtılmış. Uzun paslar nereye atarsanız atın oyuncu ayak içiyle atıyor ve bu da topun gidişatını gayet güzel etkilemiş. Uzun paslar bir uçtan bir uca atmak oldukça eğlenceli.

Neyse, artık oyunun modlarına geçelim. Maalesef incelemenin başlarında bahsettiğim gibi online modları ve sunucuları inceleyemeyeceğim çünkü serverlarda çökme problemleri mevcut. Sorunlar çözüldüğü takdirde online modları da incelemeye ekleyeceğim.

Hakkında ModdingTR

Yayın hayatına resmi olarak 14 mart 2013 tarihinde başlayan ModdingTR.com yayınlandığı günden bu yana yaptığı projeler ve paylaşmış olduğu oyun yamaları ve haberleri ile Türkiye'de adından sıkça söz ettirdi.2 yıl içerisinde 3 milyon'dan fazla insana hizmet veren ModdingTR.com böylelikle sadece Türkiye'de değil Dünya'nın her yerine başarısını ve kalitesini kanıtlamış oldu. Hergün yeni projeleri ve oluşumları ile büyümeye devam eden ModdingTR.com önümüzde ki zamanlarda da bu büyümesini katlanarak devam ettirecek.

Cevapla