Son Eklenenler

FVPA Türkiye Pro Lig’ine katılmak ister misiniz? Sadece FIFA oynayarak Avrupa'da boy gösterebilirsiniz!

n26Jza

 

FIFA‘nın son serilerinde sürekli yer verdiği Online Pro Club modunda kendi Pro oyuncumuzu oluşturup, ister kulübümüzü açabiliyoruz istersek de başka kulüplere katılabiliyoruz.

Ulusal bazda bu durum sadece oyun içerisinde kalmıyor, farklı ortamlara da yayılıyor. Üstelik bu Online mod üzerine dayalı olarak bir çok aktif ülke ligleri oynanıyor.

  • Bu turnuvalara katılmak için ihtiyacım olan şeyler nedir?

Öncelikle orijinal FIFA 16‘ya sahip olmanız gerekmekte. Daha sonrasında ise oyunun Online modlarından Pro Club’dan kendi oyuncunuzu oluşturup, kulüplere katılımınızı gerçekleştirebilir veyahut kendi kulübünüzü kurabilirsiniz.

  • Peki bu Pro Club’u bu kadar özel kılan şey nedir?

Pro Club modunda oyuncuların oluşturduğu bu kulüpler, istedikleri takdirde bulunduğu ülkenin liginde mücadele edebiliyor. Aynı gerçek hayattaki ligimizin statüsü gibi ulusal bazda statülere sahipler. FVPA Türkiye Pro Lig ismi verilen ligimizi ilk 2 sırada bitiren Pro kulüpler, Şampiyonlar Ligi’ne 3 ve 4. sırada bitiren kulüpler ise Avrupa Ligi’ne gitmeye ve Türk kulübünü Avrupa’da temsil etme hakkına sahip oluyorlar.

  • Başka ne gibi ayrıcalıklar var?

FVPA Türkiye Pro Lig’inde mücadele eden takımların kaptanları, Türk Milli Takım‘ının hocasına da oyuncuları hakkında rapor sunuyor ve izlenimler sonucu iyi olanlar Milli Takım’a seçilip Ulusal Arena’da milli takım formasını terletebiliyorlar.

  • Orijinal FIFA 16 sahibiyim, kulüp kurmam ve lige katılmam için gereken şartlar nedir?

Lige katılmak için oluşturmuş olduğunuz kulübünüzün minimum 4 oyuncuya sahip olması gerekmekte. Lige katılmak için ise lig yöneticileri Yusuf Ziya Toprak ve Tayfun Yıldırım ile görüşmeniz gerekiyor.

  • Peki başka etkinlikler oluyor mu?

Evet, lig yöneticileri her hafta mücadeleleri sonucunda en iyi golleri seçip, haftanın gollerini yayımlıyorlar. Bu goller ilerleyen zamanlarda sezon sonlarında ulusal bazda da önemli yer alabiliyor.

 

Eğer efsane bir Pro Club oyuncusu olmak, kulübünüzle başarılara koşmak ve Milli formayı terletme şansını yakalamak istiyorsanız, sizi bekliyorlar!

FVPA Türkiye Pro Lig’in resmi sitesine buradan ulaşabilir ve devam eden liglerin durumlarını, turnuvaları, organizasyonları takip edebilirsiniz.

Hakkında Barış Bulut

Cevapla