Son Eklenenler

Civilization 6 resmen geliyor!

2K Games ve Firaxis, Ekim ayının sonlarına doğru Civilization 6’nın çok katmanlı şehir yönetimi eklentisiyle birlikte yayınlanacağını duyurdu.

E3 konferansına doğru hazırlıklarını sürdüren oyun yapımcıları, beklenen oyunların çıkış tarihiyle ilgili açıklamalar yapmayı sürdürüyor. En son 2K ve Firaxis Games isimli yapımcılar, popüler strateji oyunu Civilization 6’nın çıkış tarihini 21 Ekim olarak belirlediklerini duyurdu.

Oyunun tasarım departmanının başında bulunan Ed Beach, oyunda yapılan değişikliklerle ilgili şunları aktardı:

“Civizilation 6’yı tasarlarken oyunun 5. serisindeki yazılım ve yapay zeka seviyesini daha üst bir aşamaya taşıdık. Maddeler halindeki gitmek gerekirse oyuncuları şu yeniliklerin beklediğini söyleyebilirim:

Genişleyebilir imparatorluklar: Daha önce hiç olmadığı kadar genişleyebilen imparatorluklar oyunda var olacak. Şehir kurma ve yönetme anlamında da oyun motorunda değişiklikler söz konusu.

Gelişmiş araştırma teknikleri: Medeniyet inşa ederken bir numaralı yardımcınız olan AR-GE (araştırma ve geliştirme) teknikleri oyunda kullanılabilir olacak. Yeni keşifler ve icatlar üretebileceksiniz.

Dinamik diplomasi: Her şeyi silahla çözmektense, diplomasiyi aktif olarak kullanma seçeneği oyunda daha da gelişmiş haliyle var olacak. Kullanıcılar ittifaklar kurup düşmanlara karşı kalem yoluyla mücadele verebilecek.

Üstün multiplayer altyapısı: Geleneksel multiplayer moduna nazaran daha da geliştirilmiş bir çok oyunculu oyun yapısı oyunda sizleri bekliyor.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qvBf6WBatk0]

Hakkında Barış Bulut

Cevapla